Znajdź nas na:

Kontakt:

tel. 602-697-031

Lokalizacja:

Czynne w godzinach:

Pon. - Czw. 8-18

Sob. - Niedz. 8-16

Piątek - NIECZYNNE

Adres:

ul. Lucerniana 80,

95-030 Stara Gadka

koło Łodzi

Studio Urody PRIMADONNA Łódź

Liftingujące nici PDO Łódź

Nici PDO zostały wymyślone w Korei i bardzo szybko stały się popularne na całym świecie, również Europie. Koncepcja zabiegu jest bardzo prosta i polega na wszczepianiu pod skórę rozpuszczalnych nici. Nici te, stopniowo rozpuszczając się stymulują syntezę kolagenu, fibroblastów, angiogenezę, dzięki czemu skóra staje się gładsza, bardziej świetlista, zmarszczki znikają, owal twarzy się podnosi, „pory” ulegają zwężeniu, wzmocnieniu ulegają obwisłe tkanki - następuje lifting skóry.

Nici PDO Łódź
Nici PDO Pabianice

Z jakiego materiały wykonane są nici PDO?

PDO, czyli polidioksanon jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po około 6-8 miesiącach rozpuszczają się w tkance.

Polidioksanon jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywany w chirurgii do szycia narządów wewnętrznych.

Materiał ten spełnia wszystkie wymagania określone przez Farmakopea USA (USP) względem szwów chirurgicznych. Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy – czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Nici liftingujące łódź

Dzięki takiemu mechanizmowi działania skóra, w którą wprowadzimy nici PDO staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Technika wprowadzania nici PDO opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry, co dodatkowo powoduje efekt zbliżony do liftingu chirurgicznego.

Zalety zabiegu:

 • bezpieczeństwo

 • brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu

 • natychmiastowe wyniki

 • wysoka skuteczność

 • brak nacięć i blizn

 • nici są całkowicie wchłaniane

 • możliwość powtórzenia procedury

 • brak widoczności i wyczuwalności nici


Procedura jest odpowiednia dla osób od około 30 roku życia, kiedy to pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Nie ma natomiast górnej granicy wiekowej.

 

Czy zabieg jest bolesny?

Procedurze nie towarzyszy ból, krwawienie czy też obrzęk. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia, jak przy zabiegu akupunktury.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen.

Efekt jest długotrwały (do 2 lat)

Zalecenia pozabiegowe

Nie ma przeciwwskazań by wrócić do codziennych czynności. Należy jedynie przez tydzień ograniczyć aktywność fizyczną (siłownia, basen itp.) Powstałe od wkłuć zaczerwienienia ustępują po 3-5 godzinach od zabiegu.

Przeciwwskazania oraz skutki uboczne

Brak skutków ubocznych i komplikacji. Zabiegowi można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest żadnym przeciwwskazaniem.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i okres karmienia piersią

 • choroba nowotworowa

 • otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry

 • zaburzenia krzepliwości krwi

 • terapia przeciwzakrzepowa

Umów wizytę